Zeiljacht in aanbouw
Woensdag 18 Maart 2009 om 21:39Vandaag werd ik in de gelegenheid gesteld om mee te gaan naar een prachtig project. Een kennis van ons is in opdracht een zeiljacht aan het bouwen. Ook het casco heeft hij zelf gebouwd.
Aangekomen bij de loods keek ik mijn ogen uit. Wat een gigantisch project om dat zo in je eentje te klaren.
Het zeiljacht van het type Colin Archer is 14.80 meter lang, 4.60 meter breed en heeft een gewicht van 30 ton.


Het zeiljacht wordt nu gereed gemaakt voor transport. A.s. maandagavond wordt de boot over de weg vervoerd van de loods naar de jachthaven. Deze rit die normaal anderhalf uur duurt zal nu ongeveer vier uur gaan duren. Vanwege de hoogte van het transport moeten viaducten worden vermeden.
Op de vorige foto is te zien dat er uit de voorgevel een stalen balk is weggeslepen anders past de boot er maandag niet door. Op onderstaande foto is de botenbouwer bezig om de constructie waar de boot op steunde voor een gedeelte al weg te halen.

Grote sjorbanden, bevestigd aan de dakspanten, zorgen ervoor dat de boot tot aan het transport in evenwicht blijft.

Het anker, de ankerketting en de schroef, nu nog werkeloos.


Een hele klim naar boven.

Wat voor vakmanschap ik daar aantrof, maakte mijn bewondering voor de vakman nog groter.

Morgen het tweede deel.