'Zingende' Ramspolbrug in de storm
Zondag 07 Januari 2018 om 20:35Na deze zonnige zondag neem ik jullie nog één keer meer naar de stormvloedkering nabij de Ramspolbrug. In deze serie laat ik ga ik verder inzoomen op de Ramspolbrug. Zoals ik in deze serie schreef, was ik 's ochtends tevergeefs geweest. De balgstuw was niet opgeblazen. Nadat ik een rondje in de striemende regen had gemaakt ging ik schuilen onder de Ramspolbrug. Achter de enorme pijler stond ik mooi uit de regen en uit de wind.
Zo nu en dan stak ik mijn hoofd om het hoekje om te kijken of er nog wat veranderde met de balgstuw. Niet dus. Ondanks dat er wellicht voldoende personeel binnen was, getuige de vele auto's, was er buiten geen kip te bekennen. Jammer, want dan had ik in ieder geval kunnen vragen wanneer de stuw zou worden opgeblazen.
Een doorkijkje naar het achterland. In de verte ligt Kampereiland. Deze stormvloedkering is gebouwd om te zorgen dat ze daar droge voeten houden.
Vanaf de noordelijke oever zag ik bij het waterpeil de cijfers 12 en 13 staan.
Vanaf de zuidelijke oever zag ik echter het cijfer 8 staan, terwijl het waterpeil even hoog was. Misschien dat iemand mij kan uitleggen waarin dat verschil zit.
P.s. Het antwoord gaf Jan in zijn reactie. Waarvoor mijn dank! De cijfers geven dus de doorvaarthoogte weer. De brug verschilt dus in hoogte. Dat had ik overigens al gezien op een overichtsfoto van de gehele brug.
De oude Ramspolbrug is gebouwd in 1948. Deze nieuwe Ramspolbrug is in 2012 opengesteld. .
De nieuwe Ramspolbrug is een energieneutrale brug. Bij het zakken van de val wordt energie teruggewonnen. Tevens zijn 320 zonnepanelen aan weerszijden van de brug gemonteerd. Overcapaciteit van elektriciteitsopwekking wordt aan het net geleverd. Op deze site kun je alle technische details lezen over deze brug.
De reden is dat ik jullie nog een keer mee terug neem naar de Ramspolbrug is het volgende. De Ramspolbrug kan namelijk 'zingen'.
Terwijl ik onder de brug stond heb ik daarvan een filmpje gemaakt. In het eerste deel van het filmpje sta ik nog in de striemende regen en in het tweede deel sta ik onder de brug. Vergeet niet om het geluid aan te zetten.
.