Dolfinarium (1)
Maandag 11 Mei 2015 om 22:41Zoals ik al eerder schreef werden we geheel onverwachts uitgenodigd in het Dolfinarium door de dochter van onze vrienden, die daar werkzaam is. De uitnodiging was een aangename verrassing en we hebben dan ook volop genoten.

Naar mijn idee hebben de dieren het goed in het Dolfinarium. Ze hebben ruime bassins en door allerlei speeltjes hoeven ze zich niet te vervelen.

De zeeleeuwen weten precies wanneer het speeltijd oftewel voedertijd is.

De show bij de zeeleeuwen heeft een tweeledig doel, enerzijds is de show ervoor om het publiek te vermaken...

...anderzijds is het om te zorgen voor een goede band tussen de zeeleeuwen en hun verzorgers. De spelletjes waarbij ze hun bek moeten openen, waarbij hun tong wordt aangeraakt, waarbij ze worden omhelsd of waarbij ze vrijwillig in een kooi gaan zorgt ervoor dat ze lichamelijk onderzoek door een dierenarts zonder stress kunnen ondergaan.

De show van de walrussen was een vrolijk spektakel. Uit het talrijke publiek werden enkele kinderen uitgekozen die op het V.I.P bankje mochten plaatsnemen. Deze kinderen voelden zich de koning te rijk. In eerste instantie wisten de kinderen niet wat hun te wachten stond, maar dat werd al snel duidelijk. Zie het filmpje, iets verderop in dit logje.

Bijzonder om te zien wat ze deze kolossen van ruim 1000 kg hebben geleerd.



Dit filmpje geeft een beeld van deze gezellige show.
Er valt zoveel te zien en te beleven, je komt ogen en handen te kort. Het Dolfinarium is dan ook een prachtig doel voor een schoolreisje.

De speeltuinen zijn een groot succes. Door de ligging aan het Veluwemeer en door de inrichting van het park krijg je zelfs een strandgevoel.

Een volgende keer neem ik jullie nog één keer mee naar het Dolfinarium.