Langs de Linde
Dinsdag 22 Oktober 2013 om 12:27We hebben deze dagen mooi herfstweer. Zondag maakten we een wandeling langs de Linde in Zuid-Friesland.
We parkeerden onze auto nabij de Linde ter hoogte van het dorpje Peperga. Het eerste wat opviel was de, in verval geraakte, watermolen. Met de telelens haalde ik de molen dichterbij. Het lijkt alsof de pinken vlakbij de molen lopen, maar dat is niet het geval, de pinken graasden aan de zuidkant van de Linde en de molen staat aan de noordkant van het water.

Onderweg zagen we nog een late vlinder. Volgens mij is dit een kleine vuurvlinder, uit de derde generatie, op biggenkruid.

Je kunt prachtig fietsen langs de Linde, een aanrader.

Maar als je wandelt zie je meer klein spul.

We hebben nog een paar spetters gehad.

Nadat we 3 km Linde hadden gevolgd gingen we rechtsaf het natuurgebied in. Over het algemeen zijn de vlonders in Friesland goed onderhouden. Dat weet ik door mijn fotokuiers met Jan. In dit stukje van Friesland zijn ze waarschijnlijk een vlonder vergeten te vernieuwen. Het was goed oppassen geblazen.
Mijn eega is nogal creatief omgegaan met zijn broek en wandelsokken, hij heeft vast gedacht: "Ik kom toch geen bekenden tegen..."

Hij wilde ook wel even de nieuwe camera proberen.
We waren beide nog niet eerder in dit stukje natuurgebied geweest, terwijl het zo dichtbij huis is.

Dit is een zijtak van de Linde. Wandelen door bos en over de heide vind ik mooi, maar het water in combinatie met vergezichten geniet toch wel mijn voorkeur.

In de verte zagen we een reiger neerstrijken bovenin een hoge boom. Hoewel reigers hun nesten in bomen bouwen, heb ik zelf nog nooit een reiger in een boom gezien. En nu met meer telefunctie kon ik de reiger ook nog vastleggen.

Deze boom was nog niet goed genoeg, hij vloog naar de volgende.

Nabij de parkeerplaats staat een monument ter nagedachtenis aan de kunstenaar Rinny Siemonsma

Ik had nog niet eerder van hem gehoord, hoewel hij hier "om de hoek" gewoond heeft.
Dat is het mooie aan het hebben van een weblog; door het fotograferen van onderwerpen, door het plaatsen van de foto's op het weblog, door de teksten erbij te zoeken, probeer je de kennis te vergroten. En als ik dan na het publiceren hulp krijg van of verbeterd wordt door de lezers dan heeft het meer rendement.