Gondelvaart Dwarsgracht
Zondag 04 Augustus 2013 om 10:23Op zaterdagavond bezocht ik de gondelvaart in Dwarsgracht. Enkele familieleden fungeerden als figuranten op een gondel, dus werd ik wel geacht te komen en het liefst met camera.

Dwarsgracht is een sfeervol dorp voor een gondelvaart. Deze gondel heette de "Zuiderzeeballade". Het lied werd ter gehore gebracht en het publiek zong het overbekende lied dan ook uit volle borst mee.

De gondel was tot in de kleinste details met zorg uitgevoerd.

Muzikale omlijsting.


De brandweerboot met familie.

En ze hadden er zin in.

De kinderen tussen het publiek werden verleid met een appel.

Volop creativiteit en technische hoogstandjes. De mensen in het bootje rechts waren heerlijk aan het barbecuen.

Dit waterspektakel...

...vonden de kinderen prachtig.

De gondels mogen niet gemotoriseerd door de Dwarsgracht varen, er moet worden gepunterd. Deze punteraar zie ik bijna wekelijks maar was dusdanig geschminkt dat ik hem niet had herkend.

Opperste concentratie.

Zij wonnen de figuratieprijs.

De gondels voeren om half acht van zuid naar noord. In het noorden van Dwarsgracht wachtten ze vervolgens tot het bijna donker was en kwamen verlicht weer terugvaren.

Inmiddels had ik de camera op statief en met een sluitertijd van 1/8 seconde lukte het net.

Volgens mij vinden deze brandweerlieden elkaar wel leuk.

Het is haar werk om kinderen te vermaken, maar als je dat de hele avond voor publiek moet doen is dat best vermoeiend.
Het enthousiasme spat er wel vanaf.
