Oranjetipje op tweede paasdag
Maandag 09 April 2012 om 13:11Op deze bewolkte tweede paasdag waarbij de temperatuur niet boven de 10 graden wil komen en zo nu en dan kleine regendruppels vallen op de hyacinten, pakte ik mijn camera met macrolens.

Door het bewolkte weer moest de ISO op 800 en het diafragma moest flink naar beneden om een acceptabele sluitertijd te krijgen. Op zo'n moment ontkom je niet aan ruis en een kleine scherpte/diepte.

Met dit weer zou ik er normaal gesproken niet aan denken om met een macrolens de tuin in te gaan, ware het niet dat ik door mijn eega werd getipt over een vlindertje op de hyacint. Er zat namelijk een oranjetipje te kleumen. Vorige week had hij er eentje zien vliegen door onze tuin, maar toen was ik aan het werk.

Vandaag kon ik in de herkansing. Het beestje vloog echter niet maar bleef al die tijd rustig zitten. Dat was voor een macro-opname, met bewolkt weer, een prettige bijkomstigheid.

Ik heb nog even ingezoomd op de vleugels daarbij kun je vaag de oranje kleur er doorheen zien schijnen. Het knielen in de tuin met als gevolg een vieze knie was niet tevergeefs.

Ik hoop voor de vlinder en voor ons dat de zon weer snel gaat schijnen en de temperatuur weer naar boven gaat.